Concertagenda
  1. Zoeken
  2. Concerten
  3. Menu
  4. Inloggen
© Studio Oostrum

Scherpdenkers: Joyeeta Gupta en Lonneke van Straalen & co - Climate Justice in Four Seasons

  • Kleine Zaal
  • vanaf 29,00
Dit concert heeft reeds plaatsgevonden Dit concert heeft reeds plaatsgevonden
Bewaar dit concert

Scherpdenkers: Joyeeta Gupta en Lonneke van Straalen & co - Climate Justice in Four Seasons

Musici

  • Joyeeta Gupta spreker
  • TheDutchBrewhouse
  • Lonneke van Straalen viool
  • Sasha Raikhlina viool
  • Laura Kieboom viool
  • Liselot Blomaard altviool
  • Geneviève Verhage cello
  • Wimian Hernandez Reyes contrabas
  • Gijs Idema gitaar

Werken

  • Vivaldi

    De vier jaargetijden, op. 8

  • Grahl

    Seize

  • Lemereis

    Fata Morgana

  • Dit concert heeft geen pauze

Over het concert

Scherpdenkers: verhalen en muziek die tot nadenken stemmen. Vandaag met klimaatwetenschapper Joyeeta Gupta, violist Lonneke van Straalen en ensemble The DutchBrewhouse. Hoe klinken de jaargetijden in de eenentwintigste eeuw?

Tijdens dit concert wordt Engels gesproken

Climate Justice in Four Seasons

Vivaldi schreef 300 jaar geleden een hit. Met De vier jaargetijden zijn de seizoenen al eeuwenlang hoorbaar in de concertzalen. Maar de wereld is aan flinke verandering onderhevig. De zomer kan inmiddels voelen als herfst. We kampen met hevige overstromingen. Sneeuw en een Elfstedentocht zijn niet meer vanzelfsprekend in de winter. Hoe klinken die jaargetijden dan in de eenentwintigste eeuw? Violist Lonneke van Straalen vroeg Trevor Grahl en Componist des Vaderlands Anne Maartje Lemereis om de huidige klimaatomstandigheden in muziek te vatten. Beide componisten laten zich inspireren door het gedachtegoed van klimaatwetenschapper Joyeeta Gupta, winnaar van de prestigieuze Spinozapremie, de Nederlandse versie van de Nobelprijs. Hoe kunnen we denken in mogelijkheden en niet verzanden in doemscenario’s?

Joyeeta Gupta

Klimaatwetenschapper Joyeeta Gupta is professor aan de Universiteit van Amsterdam en bij het IHE-Delft Institute for Water Education. Al meer dan drie decennia houdt ze zich bezig met vraagstukken rondom klimaat en vooral klimaatrechtvaardigheid. Haar werk wordt alom gelauwerd, zo won ze de Spinozaprijs en was ze coauteur van het klimaatrapport dat in 2007 de Nobelprijs voor de Vrede won. Ofwel: een Nobelprijswinnaar vanavond in Scherpdenkers! Gupta's gedachtegoed en muziek ontmoeten elkaar vanavond tijdens een concert waarin aan de hand van Vivaldi's De vier jaargetijden én twee nieuwe Vier jaargetijden een beeld van de relatie tussen mens en natuur wordt geschetst.

Kaarten

Rang 1+Rang 1Rang 2
  • Drankjes zijn bij de prijs inbegrepen. Mochten er sprintkaarten voor dit concert beschikbaar komen, dan zijn deze 4 uur van tevoren te bestellen.

  • Prijzen zijn exclusief transactiekosten: € 5 per bestelling. Wilt u rolstoelplaatsen bestellen? Mail naar kassa@concertgebouw.nl of bel de Concertgebouwlijn op 020 – 671 83 45.