Concertagenda
  1. Zoeken
  2. Concerten
  3. Menu
  4. Inloggen
Borodin Quartet

Borodin Quartet fris, lyrisch en jazzy in Haydn, Borodin en Sjostakovitsj

  • Kleine Zaal
  • vanaf 44,00
Dit concert heeft reeds plaatsgevonden Dit concert heeft reeds plaatsgevonden
Bewaar dit concert
Laatste kaarten

Andere data

Borodin Quartet fris, lyrisch en jazzy in Haydn, Borodin en Sjostakovitsj

Musici

  • Borodin Quartet

Werken

  • Haydn

    Strijkkwartet in Es, op. 33 nr. 2 'The Joke'

  • Sjostakovitsj

    Strijkkwartet nr. 9 in Es, op. 117

  • Borodin

    Strijkkwartet nr. 2 in D, op. 51

  • Dit concert heeft een pauze

Over het concert

Het legendarische Borodin Quartet in een lyrisch werk van hun naamgever: het Tweede strijkkwartet. Ook speelt het viertal fris en jazzy werk van respectievelijk Haydn en Sjostakovitsj.

Borodin Quartet

‘Er is geen heerlijker kamermuziekervaring dan het Borodin Quartet horen in Sjostakovitsj’, schreef The Australian. U wordt vandaag verwend, kortom. Het Russische kwartet werd opgericht in 1945 en wordt, een paar personele wisselingen later, nog altijd als legendarisch beschouwd. Het noemde zich naar de componist waarvan het vandaag het Tweede strijkkwartet uitvoert. Aleksandr Borodin schreef slechts een klein oeuvre en richtte zich anders dan laat-romantische landgenoten vooral op kamermuziek. Hoewel die vaak enorm Russisch klinkt, is het niet op de manifeste wijze die veel van zijn collega’s hanteerden. Het Tweede strijkkwartet is lyrisch van karakter en werd opgedragen aan Borodins echtgenote.

Sjostakovitsj en Haydn

Ook van Sjostakovitsj klinkt muziek die aan zijn vrouw werd gewijd. Het Negende strijkkwartet schreef hij voor zijn derde echtgenote. Zonder pauzes tussen de delen houdt Sjostakovitsj musici en publiek steeds aan de stoel genageld. Het kwartet heeft jazzy invloeden, maar werkt ook een van Rossini geleende galop uit. Van Haydn klinkt het frisse, dynamische Strijkkwartet op. 33 nr. 2, dat als bijnaam ‘de grap’ kreeg. Waarom? Dat hoort u vanzelf.

  • Genre

    Kamermuziek

  • Organisator

    Het Concertgebouw Eigen Programmering

Kaarten

Rang 1+Rang 1Rang 2

Als deelnemer van de VriendenLoterij bestelt u voor dit concert kaarten met 50% korting. Meer informatie.

  • Drankjes zijn bij de prijs inbegrepen. Mochten er sprintkaarten voor dit concert beschikbaar komen, dan zijn deze 4 uur van tevoren te bestellen.

  • Prijzen zijn exclusief transactiekosten: € 5 per bestelling. Wilt u rolstoelplaatsen bestellen? Mail naar kassa@concertgebouw.nl of bel de Concertgebouwlijn op 020 – 671 83 45.