- Kleine Zaal
- vanaf 35,00
Te koop vanaf zo 1 jun 2025, 10:00
Quatuor Mosaïques speelt Haydn, Beethoven en Schubert
Te koop vanaf zo 1 jun 2025, 10:00
Strijkkwartet in Es, D 87
Strijkkwartet in c, op. 18, nr. 4
Strijkkwartet in C, op. 76, nr. 3, Hob. III: 77 'Kaiser'
Quatuor Mosaïques is 25 jaar jong! En dat vieren de strijkers met muziek waar ze van houden. In onze Kleine Zaal voert het kwartet de Weense klassieke componisten uit. Haydn, Beethoven en Schubert gespeeld op darmsnaren zorgt voor nét even een andere ervaring.
Quatuor Mosaïques vierde afgelopen seizoen zijn 25-jarig jubileum. Een staartje hiervan valt vanavond te beleven in de Kleine Zaal. Als historisch geïnformeerd strijkkwartet uit Oostenrijk nemen de spelers muziek mee die tot hun kernrepertoire behoort. De Weense klassieke componisten Haydn, Beethoven en Schubert klinken net even anders wanneer ze uitgevoerd worden op darmsnaren.
Waarom schreven de Weense klassieke componisten strijkkwartetten in groepen van zes? Waren ze geïnspireerd door Bachs zes Brandenburgse concerten? De zestienjarige Schubert schreef een sixpack voor eigen gebruik, D 87 is er een van. De zes kwartetten opus 18 sluiten kort voor de eeuwwisseling Beethovens eerste periode af. In Schuberts geboortejaar, 1797, voltooide Joseph Haydn zijn kwartetoeuvre met de zes stuks van opus 76. Nummer drie, het Kaiser-Quartett, heeft Oostenrijk en Duitsland hun volkslied opgeleverd.
Kamermuziek
Het Concertgebouw Eigen Programmering
Rang 1+ | Rang 1 | Rang 2 | ||
---|---|---|---|---|
Standaard | € 55,00 | € 45,00 | € 35,00 |