- Grote Zaal
- vanaf 26,00
Te koop vanaf zo 1 jun 2025, 10:00
LUISTEREN: Sjostakovitsj Symfonie nr. 8 in c, op. 65
Overweldigende Sjostakovitsj nr. 8 door Nederlands Philharmonisch
Te koop vanaf zo 1 jun 2025, 10:00
Celloconcert 'Ouroboros' (Nederlandse première)
Symfonie nr. 8 in c, op. 65
Dirigent Dima Slobodeniouk keert terug met de tragische Achtste symfonie van Sjostakovitsj. Daarnaast klinkt de Nederlandse première van het nieuwste celloconcert van Thomas Larcher, met als solist Ivan Karizna.
De Russisch-Finse dirigent Dima Slobodeniouk is regelmatig te gast bij het Nederlands Philharmonisch. Dit keer dirigeert hij de tragische Achtste symfonie van Dmitri Sjostakovitsj. Sjostakovitsj schreef deze ‘oorlogssymfonie’ in de maanden die volgden op de beslissende slag om Stalingrad, eind 1942. Hoewel de grootste nederlaag voor Duitsland was, achtten de Russische machthebbers het werk ongeschikt voor de Sovjetpropaganda, dus de symfonie ging kort na de première in 1943 voor lange tijd in de ban.
Sinds zijn debuut bij het Nederlands Philharmonisch in 2023, toen hij op het laatste nippertje Truls Mørk verving in Dvořáks Celloconcert, maakt de jonge Franse cellist Ivan Karizna furore bij gerenommeerde orkesten over de hele wereld. Hij was een van de grootste sensaties tijdens de tiende editie van de Cello Biënale Amsterdam in 2024, ‘met een verpletterend Eerste celloconcert’ van Sjostakovitsj. Dit keer speelt Karizna de Nederlandse première van het nieuwste Celloconcert van de veelgeprezen Thomas Larcher.
Orkest
Nederlands Philharmonisch
Yakult
Rang 1+ | Rang 1 | Rang 2 | Rang 3 | Rang 4 | ||
---|---|---|---|---|---|---|
Standaard | € 59,00 | € 50,00 | € 41,00 | € 35,00 | € 26,00 | |
Jongeren tot 30 jaar | € 20,00 | € 20,00 | € 20,00 |