Concertagenda
  1. Zoeken
  2. Concerten
  3. Menu
  4. Inloggen
Grigory Sokolov c Mary Slepkova DG

Schumann Kreisleriana, op. 16

Grote Pianisten: grootmeester Grigory Sokolov

  • Grote Zaal
  • vanaf 26,00
Dit concert heeft reeds plaatsgevonden Dit concert heeft reeds plaatsgevonden
Bewaar dit concert
Laatste kaarten

Grote Pianisten: grootmeester Grigory Sokolov

Musici

  • Grigory Sokolov piano

Werken

  • Beethoven

    Variaties en Fuga in Es, op. 35 'Eroica'

  • Brahms

    Drei Intermezzi, op. 117

  • Schumann

    Kreisleriana, op. 16

De muziekfragmenten komen uit een ander concert. Bezoekers horen in het te bestellen concert een andere uitvoering.
  • Dit concert heeft een pauze

Over het concert

De eigenzinnige Russische grootmeester Grigory Sokolov was vele malen te gast als Meesterpianist. Vandaag brengt hij een recital in de nieuwe serie Grote Pianisten. ‘Hij verliest zich in het moment en levert desondanks een volmaakte sculptuur af, zoals van Michelangelo’, schreef de pers. Vanavond speelt Grigory Sokolov Beethovens Eroica-variaties, Brahms' Drei Intermezzi en Schumanns Kreisleriana. En misschien nog wel meer...!

Grigory Sokolov

Grigory Sokolov kiest, al sinds hij in 1966 het Tsjaikovski Concours won, een eigenzinnig pad. ‘Sokolov doet alleen solorecitals en hij maakt nooit studio-opnamen. Dat alles zorgt voor wat geheimzinnigheid en exclusiviteit,’ schreef Trouw. Ook al omdat hij zich liever niet laat interviewen. De concertervaring, hoe vluchtig ook, staat voor hem voorop. En daarbij levert hij kunststukken, aldus de Bayerische Rundfunk. ‘Hij verliest zich in het moment en levert desondanks een volmaakt sculptuur af, zoals van Michelangelo.’ Live-albums brengt Sokolov (met mate) wél uit. Zo verschenen onlangs opnamen van werk van Mozart en Brahms. Hij was een geliefde vaste gast in de serie Meesterpianisten, en kan dus ook dit seizoen niet ontbreken als Grote Pianist.

Beethoven en Schumann

Sokolov begint zijn recital met de weinig gespeelde Eroica-variaties van Beethoven. Het thema van deze variaties beviel Beethoven zeer. Hij had het eerder al gebruikt in balletmuziek en in een collectie dansen die hij voor klein orkest schreef. Een jaar na het verschijnen van de piano-variaties zou het thema ook zijn weg vinden naar Beethovens Derde symfonie, 'Eroica'. Vandaar de (latere) bijnaam van de variaties. Sokolov speelt bovendien Schumanns Kreisleriana. Dat werk kreeg zijn titel als verwijzing naar de violist Johannes Kreisler. Een romanpersonage van E.T.A. Hoffmann, dat voor Schumann symbool stond voor de romantiek. Kreisler was grillig, hypergevoelig, virtuoos en had een ongebreidelde fantasie – allemaal eigenschappen die in Kreisleriana langs komen.

  • Genre

    Kamermuziek

  • Organisator

    Het Concertgebouw Eigen Programmering

Kaarten

Rang 1+Rang 1Rang 2Rang 3Rang 4
  • Drankjes zijn bij de prijs inbegrepen. Mochten er sprintkaarten voor dit concert beschikbaar komen, dan zijn deze 4 uur van tevoren te bestellen.

  • Prijzen zijn exclusief transactiekosten: € 5 per bestelling. Wilt u rolstoelplaatsen bestellen? Mail naar kassa@concertgebouw.nl of bel de Concertgebouwlijn op 020 – 671 83 45.