Concertagenda
  1. Zoeken
  2. Concerten
  3. Menu
  4. Inloggen
© Hans van der Woerd

PRJCT Amsterdam & Maarten Engeltjes: Brockes-Passion van Händel

  • Grote Zaal
  • vanaf 51,00

Te koop vanaf zo 1 jun 2025, 10:00

Bewaar dit concert

PRJCT Amsterdam & Maarten Engeltjes: Brockes-Passion van Händel

Musici

  • PRJCT Amsterdam
  • Maarten Engeltjes countertenor, dirigent
  • Carolyn Sampson sopraan
  • Julia Lezhneva sopraan
  • Fabio Trümpy tenor
  • Benedikt Kristjánsson tenor

Werken

  • Händel

    Brockes-Passion, HWV 48 'Der für die Sünde der Welt'

  • Dit concert heeft een pauze

Over het concert

Kort na Pasen brengt Maarten Engeltjes met zijn PRJCT Amsterdam en solisten als Carolyn Sampson, Julia Lezhneva en Fabio Trümpy Händels dramatische lijdensverhaal, de Brockes-Passion.

Bestseller uit de barok

De dichter Heinrich Barthold Brockes was een vaandeldrager van de Duitse literaire verlichting, maar zijn eeuwige roem heeft hij te danken aan de muziekgeschiedenis. Hij is de auteur van een zeer populair oratoriumlibretto dat voluit De voor de zonden der wereld gemartelde en stervende Jezus heet, kortweg de Brockes-Passion. Meteen na de première van 1712, op muziek van Reinhard Keiser, was de tekst een bestseller, en in de eerste vijftien jaar na zijn verschijnen kreeg het wel dertig herdrukken.

Händel en Brockes’ aangrijpende lijdensverhaal

Niet minder dan tien componisten zetten na Keiser het libretto op muziek. En het waren niet de minsten! Ook drie van Brockes’ vrienden namen de handschoen op: Telemann, Mattheson en Händel. Die laatste woonde toen al vier jaar in Londen, waar hij aan het begin stond van zijn spectaculaire carrière als componist van Italiaanse opera’s. Dat hij in 1716 toch nog dit Duitstalige oratorium componeert, wijst erop dat hij de banden met het continent nog niet helemaal wilde verbreken. De dramatische en sterk beeldende poëzie waarmee Brockes het Bijbelse lijdensverhaal vertelt, past Händels uitgesproken theaterinstinct sowieso als een handschoen.

In de Spiegel

Spiegelzaal - 12.55 uur

Kom voor het concert naar de Spiegelzaal voor interviews met componisten, musici en meer.

  • Genre

    Orkest, Oude muziek, Vocaal

  • Onderdeel van serie

    Oude muziek
  • Organisator

    NTR ZaterdagMatinee

Kaarten

Rang 1Rang 2
  • Drankjes zijn bij de prijs inbegrepen. Mochten er sprintkaarten voor dit concert beschikbaar komen, dan zijn deze 4 uur van tevoren te bestellen.

  • Prijzen zijn exclusief transactiekosten: € 5 per bestelling. Wilt u rolstoelplaatsen bestellen? Mail naar kassa@concertgebouw.nl of bel de Concertgebouwlijn op 020 – 671 83 45.