- Kleine Zaal
- vanaf 30,00
Persoonlijke Noot: Tabea Zimmermann en Kirill Gerstein in Brahms
Persoonlijke Noot: Tabea Zimmermann en Kirill Gerstein in Brahms
Musici
- Tabea Zimmermann altviool
- Kirill Gerstein piano
Werken
Brahms
Sonate in f, op. 120, nr. 1
Hindemith
Sonate in F, op. 11, nr. 4
R. Clarke
Sonate
Sjostakovitsj
Sonate, op. 147
Dit concert heeft een pauze
Over het concert
In Persoonlijke Noot brengen topsolisten de mooiste kamermuziek, doorsneden met informele verhalen. Vandaag altvioliste Tabea Zimmermann en pianist Kirill Gerstein in sonates van Brahms, Sjostakovitsj, Clarke en Hindemith. En extra bijzonder: deze avond speelt Kirill Gerstein in de Kleine Zaal op de Maene-Viñoly Concert Grand. Een vleugel met een opvallend gebogen klavier, een unieke transparante klank en een zeer groot dynamisch bereik. Het is voor de eerste keer dat dit instrument in Het Concertgebouw te horen is!
Tabea Zimmermann en Kirill Gerstein
Tabea Zimmermann noemt zichzelf ‘musicus, die toevallig altviool speelt’. De Duitse nam al verschillende albums op met Kirill Gerstein. Deze Russisch-Amerikaanse pianist kan met zijn pink elke toets verpletteren, aldus de Volkskrant. Maar zijn spel verleidt en ontroert ook. Le Monde roemt hun combinatie. ‘Zimmermanns klank is buitengewoon mooi, rond en stralend. Ze heeft in Gerstein een exceptionele partner: zijn spel sprankelt in elke maat.’ Vandaag speelt het duo een nieuw sonateprogramma.
Brahms, Clarke en Sjostakovitsj
In Persoonlijke Noot brengen topsolisten de mooiste kamermuziek, doorsneden met informele verhalen. Met heel veel sonates, van oudsher de meest intense muziekdialoog. Tabea Zimmermann en Kirill Gerstein kiezen voor onder meer Brahms en Sjostakovitsj. Maar ook de door Debussy en Ravel geïnspireerde Sonate van Rebecca Clarke uit 1919. In datzelfde jaar ontstond ook Paul Hindemiths Sonate in F, een opvallend romantisch werk vol lange melodieën en tumultueuze terzijdes.
Genre
Kamermuziek
Organisator
Het Concertgebouw Eigen Programmering
Kaarten
Rang 1+ | Rang 1 | Rang 2 | ||
---|---|---|---|---|
Standaard | € 40,00 | € 33,00 | € 30,00 | |
Online sprint tot 30 jaar | € 16,00 | € 16,00 | € 16,00 |
Als deelnemer van de VriendenLoterij bestelt u voor dit concert kaarten met 50% korting. Meer informatie.
Drankjes zijn bij de prijs inbegrepen. Mochten er sprintkaarten voor dit concert beschikbaar komen, dan zijn deze 4 uur van tevoren te bestellen.
Prijzen zijn exclusief transactiekosten: € 5 per bestelling. Wilt u rolstoelplaatsen bestellen? Mail naar kassa@concertgebouw.nl of bel de Concertgebouwlijn op 020 – 671 83 45.